Юноши младша на Свиленград 1921 победи като гост Локомотив Пловдив

27.02.2014

Деца и юноши младша възраст на Свиленград 1921 днес изиграха своите контролни срещи в Пловдив на помощното игрище в парк Лаута. Отборът воден от Петър Костадинов юноши младша възраст постигна изключителна победа за самочувствие преди старта на първенството срещу една от най-добрите школи в България, а именно тази на Локомотив Пловдив. Свиленградчани успяха да се наложат с резултат 2:3 над "смърфовете". Още в началните минути на срещата футболистите водени от Петър Костадинов упражниха натиск върху силния съперник от Пловдив, и резултата не закъсня. Костадин Желев бе съборен в наказателното поле на Локомотив Пловдив, а съдията не се поколеба и отсъди 11 метров наказателен удар. Желев с точен изтрел откри резултата в срещата - Локомотив Пловдив 0:1 Свиленград 1921. Домакините веднага се втурнаха да изравняват, и след няколко добри положения, те също получиха право на дузпа. Нападателят на Локомотив за щастие на Свиленград 1921 обаче пропусна. До края на първото полувреме свиленградчани играха силно и при една контра-атака Костадин Желев удвои с втория си гол в срещата. Така на почивката Локомотив Пловдив 0:2 Свиленград 1921. През втората част двата отбора продължиха да играят силно. Локомотив успяха в 55-та минута да намалят резултата на 1:2, но възпитаниците на Петър Костадинов, бързо си върнаха преднината от два гола, след като Христо Проданов покачи за 1:3. До края на срещата момчетата от Локомотив Пловдив се опитаха да изравнят резултата, но стигнаха само до един гол. Краен резултат юноши младша Локомотив Пловдив 2:3 Свиленград 1921.

Децата водени от Димитър Калчоров също изиграха контролен мач срещу децата на Локомотив Пловдив. Водените от Калчоров футболисти също играха добре, но домакините от Пловдив стояха по-добре на терена, и спечелиха с 2:0. След края на приятелските срещи изиграни на парк Лаута в Пловдив, футболистите се върнаха в Минерални бани, където бяха отседнали още в неделя. Както писахме вече в официалния сайт, детско-юношеската школа на Свиленград 1921 е на 6 дневен лагер в Минерални бани, само дни преди началото на първенството, свиленградчани се подготвят при отлични условия и като бонус днес изиграха престижни контролни срещи срещу ДЮШ на Локомотив Пловдив.

Автор: Иван Делчев