Свиленград трудно победи Гигант като гост

16.09.2012

ПредишнаСледваща

В труден мач с груба игра и картони, Свиленград измъкна победата с 1:2 като гост над състава на Гигант(Съединение).

Мачът започна с натиск от страна на свиленградчани и още в 3-тата минута се откри прекрасна възможност пред Аян Садъков, който стреля от 30 метра в рамките на вратата, но не успя да отбележи. След 7 минути и Любомир Цеков пропусна да изведе "южняците" с гол аванс като с удар от мястото за изпълнение на дузпа изкара топката в аут. Но в 15-тата минута след разбъркване в наказателнотополе на Гигант, Аян Садъков беше безпощаден за 0:1. Играта се поуспокои малко и действията се водеха в центъра на терена. Към края на полувремето домакините се посъбудиха и направиха няколкоопасни атаки, но Грабчев си беше на мястотои ги неутрализира. На полувремето свиленградчани водеха в резултата. През втората част  домакините от Съединение отново бяха по-активният отбор, но в 50-тата минута след центриране на Киров, Любомир Цеков с глава удвои резултата за Свиленград на 0:2. В 61-вата минута след разбъркване в нашето наказателно поле Гигант се върнаха в мача след спорен гол, при който имаше съмнения, че топката не е преминала голлинията. Влезлият като резерва Светослав Татьозов в 70-тата минута на два пъти пропусна да отбележи трети гол и да реши мачът напълно. В 80-тата минута вратарят на домакините Валентин Маринов след неправилна игра с ръка извън границите на вратарското поле бе изгонен и Гигант останаха с човек по-малко до края на мача. Гигант търсиха изравнителното попадение, но то така и не дойде до края на редовното време. След тази си победа "южняците" са на второто място в югоизточната"В" група след отборът на Хасково. Момчетата чакат с нетърпение следвашият мач срещу отбора на Тунджа(Ямбол), който ще се играе на стадион"колодрума" на 19 септември 2012 година от 17:00 часа.

Състави:

"Свиленград 1921": Д.Грабчев, Зл.Николов, А.Попов,  А.Кардашев, Г.Иванов, Н.Киров, П.Батинов, А.Садъков, Л.Цеков, И.Ангелов, Н.Колев

"Гигант"(Съед.): В.Маринов, Н.Цеков, И.Юсеинов, В.Гуджев, А.Урумов, Г.Неделчев, К.Иванов, С.Крачанов, В.Господарски, Н.Коев, В.Каварджиев

Голмайстори: Аян Садъков/0:1 - 15 минута/, Любомир Цеков/0:2 - 50 минута/, Костадин Апостолов/1:2 - 61 минута/

Жълти картони: Зл.Николов/Свиленград/, А.Попов/Свиленград/, Г.Иванов/Свиленград/, В.Господарски/Гигант/

Червени картони: В.Маринов/Гигант/