"Южняците" с красив разгром над Тунджа

19.09.2012

ПредишнаСледваща

"Южняците" направиха обрат в мача и с красиви голове разгромиха състава на Тунджа(Ямбол). Капитанът Иван Ангелов в решителен момент поведе отборът към победата с изравнителния гол за 1:1, Пейо Батинов и Николай Колев отбелязаха по 2 гола за крайното 5:2

С гол от съблекалнята Туджа изненада Свиленградчани, като във 2-рата минута капитанът Йордан Николов вкара за 0:1. Момчетата от Ямбол притиснаха "южняците" в собствената им половина и последваха няколкоопасни атаки. В 25-тата минута капитанът на свиленградчани Иван Ангелов успя да изравни резултата и да нахъса отбора за победата. Обтатът бе факт в 30-тата мниута от мача, когато Ангелов напредна по левия фланг и центрира на Пейо Батинов, който красиво с глава заби коженото кълбо във врата на Павел Петров за 2:1. В самият край на първото полувреме се разписа и Николай Колев, и направи резултата 3:1. На почивката Симеон Пиронков замени принудително Аян Садъков, поради силна болка в рамото. Втората отново като първата започна с натиск на гостите и в 50-тата минута Стойко Колев нацели лявата греда на Грабчев. В 57-ата минута Светослав Татьозов направи страхотна асистенция на Батинов, който не се поколеба красиво да отбележи за 4:1. Десет минути по-късно Стойко успя да върне едно попадение във вратата на Свиленград, но 2 минути по-късно Ники Колев вкара и вторият си гол в мача и нправи разгрома пълен 5:2. Към края на мача в 85-тата минута капитанът на "южняците" за малко да отбележи шести гол в мрежата на Петров с удар от четирдесет метра. След този мач Свиленград е само на гол от първото място след състава на Хасково.

Таско Попов и Николай Колев за мача: Колектива ни е много добър, играем задружно и всеки мач градим все повече и повече отбора.Това е пътят към успеха! Играем за победата всеки мач независимо срещу кой отбор се изправяме. Напълно сме концентрирани и подготовката ни е на ниво. Отборът ни има голямо бъдеще! В неделя гостуваме на не чак толкова гостоприемните "Розова долина" в Казанлък, но да се надяваме, че инеркцията, която сме набрали ще ни помогне.