Юноши старша Свиленград 1921 надделяха над Металик Сопот с класика

07.11.2014

Юноши старша на ФК Свиленград 1921 победиха Металик Сопот с класическото 3:0 на стадион Колодрума в мач от 10 кръг в първенството на пловдивската група набор 1996/1997. Възпитаниците на Петър Костадинов не оставиха никакъв шанс на гостите от Сопот, като този резултат бе най-малкото с което можеше да си тръгне отборът на Металик. Първото попадение отбеляза Христо Проданов след прехвърлящ удар с глава не остави шанс на вратаря. През второто полувреме Свиленград 1921 покачи на 2:0 след хубав гол на Йордан Лозанов. В 75-та минута резултатът стана класически след гол на капитана Петър Кръстев, който напредна по крилото и центрира силно към наказателното поле, а вратаря на гостите направи фрапантна грешка и вместо да хване топката тя премина през ръцете му и се озова във мрежата.