Децата на Свиленград 1921 разгромиха съименника си в дербито

09.11.2014

Децата на Свиленград 1921 водени от Димитър Калчоров победиха с разгромното 6:1 в дерби мач срещу ФК Свиленград с треньор Никола Николов. Пред около 100 зрители на стадион Колодрума двубоя започна добре за Свиленград 1921 и в 10-та минута след центриране от корнер на Христо Методиев топката бе засечена с глава от Димитър Емилов и така резултатът бе открит. Няколко минути по-късно ФК Свиленград изравни с красив гол от пряксвободен удар на Христо Тонев. Така завърши и първото полувреме. През втората част пълни господари на терена бяха Свиленград 1921 като не оставиха никакъв шанс на своя съперник и успяха да вкарат още 5 гола. За 2:1 точен бе Радослав Христов, който след силен удар успя да прехвърли вратаря. Останалите попадения бяха дело на Димитър Емилов (2гола), с което оформи своя хеттрик, и също така по един гол добавиха Андон Димитров и Христо Методиев.