Старшата с победа в първия официален мач за годината

03.03.2015

Юноши старша на ФК Свиленград 1921 със старши треньор Петър Костадинов постигна важна победа като гост на Гигант Съединение, в първи мач от пролетния полусезон за първенството на пловдивската група набор 1996/1997. Срещата завърши при резултат 0:2 за свиленградчани, като почти през цялото второ полувреме "жълто-зелените" играха с човек по-малко след червен картон на Христо Томов. В първите минути на двубоя домакините от Съединение започнаха по-добре, създадоха няколко положения, но до гол не се стигна. При една контра-атака Свиленград 1921 успя да открие резултата след извеждащ пас на Йордан Лозанов топката бе центрирана към Георги Милев, а той вкара за своя отбор и така на полувремето 0:1 за гостите от южния град. През втората част Съединение се опитваха по всякакъв начин да изравнят резултата, играха и с човек повече, но Петър Костадинов бе подредил свиленградчани добре в защита, които не допуснаха гол в този мач. В 94-та минута Свиленград 1921 отбеляза и втори гол, който бе решителен за този двубой, голмайстор Костадин Желев. Отборът на Петър Костадинов е в много добра серия като вече шести мач са без загуба и се доближават до челната тройка в класирането. Следващата среща ще се играе на стадион "Колодрума", датата и часът допълнително ще съобщим, а съперник ще бъде ФК "Палас" (Рудозем).