Първа загуба за Свиленград с 3 отменени гола

22.09.2012

ПредишнаСледваща

Свиленград1921 записа първата си загуба като гост на Розова долина-Казанлък с резултат 2:1. На "южняците" бяха отменени 3 гола поради засада и дадени 4 жълти картона.

Мачът започна напрегнато още от самото начало, когато бе отменен гол на Иван Ангелов заради засада. Момчетата на Стоян Димитров владееха топката и не допуснаха домакините да преминат центъра. В 10-тата минута страничният съдия Христо Попов отмени втори гол за Свиленград дошъл след прехвърлящ удар на Николай Колев. След разбъркване в 13-тата минута домакините от Розова долина поведоха в резултата с гол на Пламен Стоянов за 1:0. До 20-тата минута без причина бяха раздадени 3 жълти картона за "Южняците". В 22-рата минута свиленградчани имаха възможност да изварнят резултата от пряк свободен удар, но топката излезе в аут. В 55-тата минута бе отменен 3-ти гол за Свиленград след топовен удар на Иван Ангелов от границите на наказателното поле. Старши треньорът на Свиленград пусна в игра свежи сили в лицето на Светослав Татьозов(70 минута). След центриране от 25 метра в 77-ата минута, Таско Попов свали топката по-ниско след което Любомир Цеков от половин метър вкара топката в мрежите на вратаря Златко Костов за 1:1. В 80-тата минута грубо нарушение срещу Николай Киров завърши с опасен удар към врата на домакините, но коженото кълбо не успя да се оплете в мрежите на казанлъченци. Венелин Братанов изведе Розова долина в 85-тата минута за 2:1. Срещата приключи при този резултат, а съдийската тройка от Бургас бе придружена от полицаи до съблекалните, заради множеството заплахи отправени по техен адрес. Свиленградчани допуснаха първата си загуба за този сезон от тима в долината на тракийските царе. "Южняците" остават на второто място в югоизточната"В" група, водени от тима на Хасково. Следващия мач ФК"Свиленград 1921" приемат тима на ФК"Димитровград"  на стадион "Колодрума" в неделя - 30 септември от 17:00 часа.