"Южняците" готови за подвиг в Първомай, статистиката е на страната на гостите

24.04.2018

Новата стъпка към утвърджаването на обновения преди 3 месеца тим на ФК "Свиленград 1921" е гостуването на ФК "Борислав" в град Първомай. Този клуб е основан от няколко местни дейци от гимнастическото дружество в града на градинарите и овощарите през далечната 1924 година, когато този град носи името Борисовград. Играе мачовете си на градския стадион, като на домакинските срещи се събират около 230-240 зрители (капацитет на стадиона 8 000 зрители).

Екипите на следващите съперница са: Бяли екипи с черни гащeти и бели чорапи.

Футболистите на “Борислав” победиха с 3:1 като гости състава на “Свиленград” в контролна среща играна на 10-ти февруари на стадион Колодрума. Все пак да не забравяме, че домакините в зелено и черно не бяха се сработили и им липсваха игрови минути. Сега се очаква играчите на Емил Овчаров да измъкнат поне точка в центъра на България.

В таблицата първомайци са трети със солиден точков актив, но в преките двубои с водения от Анастас Попов тим, те са с лош балнс. В последните 5 двубоя, гостите имат 3 победи, 1 равенство и само 1 загуба. Преди близо година, точно на 14 април, южняците съкрушиха набързо съпротивата на "черно-белите" с 3-1. Важно е да се отбележи, че свиленградчани вече са на път да се измъкнат от сивата зона, която евентуално ги пращаше в зоналната група на Хасково. В момента президента на клуба ясно вижда възможност да се откъсне от конкурентите - Раковски 2011 и Верея II. Със 7 или 9 точки от следващите 3-4 двубоя това е отличен шанс, твърдят анализаторите.

ФК "Свиленград 1921" e с актив от 25 точки и отрицателна голова разлика от - 44 попадения.

Емил Овчаров заяви пред нас, че физически играчите са готови да бъдат свежи през всичките 90 минути от двубоя. Тимът ще ползва фланговете и умелата игра на Анастас Попов в зоната пред противниковата врата. Зотев също е на линия и ще бъде солидна преграда, а във фаза атака ще праща дълги топки към своите съотборници в предни позиции. Милен Вангелов е уверен под бялата рамка на вратата и е готов да запази поне под 2,5 пъти мрежата си суха.

---------------------

През зимата футболистите на ФК "Свиленград 1921" откриха резултата още в 4-ата минута след центриране и удар с глава.

Първомайци обърнаха мача с три попадения в рамките на 7 минути през втората част. Резултатът бе изравнен в 66-ата минута, когато Георги Неделчев центрира отдясно, Джунейт Узунов стреля с глава, вратарят на “Свиленград” изби, но в краката на Узунов, който с мощен шут опъна мрежата.

Две минути по-късно Ангел Здравчев финтира двама защитници и стреля, вратарят отново спаси, топката попадна у Христо Янчев, който също излъга противников бранител и вкара гол.

В 73-ата минута в този студен февруарски ден Ангел Здравчев се възползва от подарък на съперников защитник, напредна сам срещу вратаря, излъга го и прати топката в празната врата.

Вероятната 11-ка на домакините за двубоя утре (25.04) от 17:00 часа е следната:

Апостол Стоянов, Джунейт Узунов, Теодор Банев, Николай Димитров, Радослав Влашев , Николай Парнаров, Виделен Сердарски, Динко Митрев , Христо Янчев, Шабан Османов и Васил Колев.