Свиленград изпусна да удари Нефтохимик

22.07.2018

Нефтохимик и Свиленград не излъчиха победител в днешната контролна среща, която се игра на стадион Българово. Гостите от Южна България можеха и да победят, съобщи за сайта ни репортер от Бургас.
Съперниците в Югоизточната Трета лига завършиха наравно 1:1. Времето бе топло и това допълнително наля олово в краката на 22-ата на терена.
Старши-треньорът на „шейховете“ Диян Петков даде възможност за изява на няколко млади играчи – юноши на клуба. Освен опитния вече Йолиян Милков, в този мач участие взеха Димитър Примов, Асан Ахмед, Илиян Николов и Ивайло Русев.
Първата част премина при равностойна игра и до почивката резултатът не беше открит, въпреки че и двата отбора имаха по няколко възможности.
В началото на втората част гостите от Свиленград поведоха с гол на Сава Савов, който преди време също бе част от тима. Сливенският Роналдо, както е известен той, бе част за кратко от тима на ЦСКА, когато Христо Янев бе фактор при армейците. Савов дори бе част от младежкия национален тим U21 преди 5 години, където бе определян за изгряващ талант.
След няколко пропуснати положения в края на двубоя „шейховете“ изравниха, чрез Стойко Иванов, след контраатака.