Атрактивен двубой на "Колодрума", загубихме от АФК "Хасково" с 2:3

28.07.2018

Отборът на АФК Хасково успя да надиграе домакините от Свиленград 1921 с 3:2 в първата си контрола от подготвителния етап за новия сезон. Мачът се игра на "Колодрума".

За домакините се разписаха Григор Георгиев (28) и Анастас Попов (90-дузпа). За Хасково точни бяха Слави Стефанов (46), Христо Димитров (55) и Хакан Фикрет (78).

Мачът започна с по-добра игра на жълто-зелените, които успяха да материализират своето превъзходство в 28-ата минута за 1:0. Голът отбеляза пристигналият от Миньор (Раднево) Григор Георгиев. Хасковци по-плахо поглеждаха към вратата на свиленградчани и така и не ги затрудниха с нищо впечатляващо.

През втората част обаче още с 46-ата минута Слави Стефанов изравни 1:1 и даде кураж на своите съотборници. Макар и след направените смени, момчетата на Живко Иробалие и Кирчо Крумов заиграха компактно като отбор и не случайно стигнаха до пълен обрат в резултата. 1:2 направи Христо Димитров в 55-ата минута, а в 78-ата Хакан Фикрет забоде и трети гол. В самия край на мача от дузпа се разписа щатният изпълнител на домакините Таско Попов, който оформи крайното 2:3 за Хасково.

“Домакините са изградили много силен отбор. Те ни наидграха през първата част, но ние обърнахме нещата през втората. Свиленград 1921 са на по-различен етап от подготовката, докато ние тренираме само от 3 дни. През второто полувреме изцяло смених отбора и се получи”. Това коментира наставникът на АФК Хасково