ФК "Свиленград 1921" безславно потъна в Димитровград след загуба от Атлетик с 2:0

04.09.2018

Надеждите за евентуален сблъсък с "Левски" (София) за Купата на България се изпариха от главите на футболистите на ФК "Свиленград 1921", след като заканите им да отстранят Атлетик от Куклен на неутрален терен им се оказаха пълна бутафория.

Какво всъщност се случи?

Атлетик Куклен e на победа от мач с Левски, след като елиминира Свиленград след победа с 2:0 в зонален полуфинал в Югоизточната зона от турнира за Купа България. Срещата се игра на стадион Раковски в Димитровград, а преди това играчите от село Куклен отстраниха и силната формация на ФК "Марица" (Пловдив).

В 30-ата минута Димитър Джонджоров откри резултата. Десет минути преди края Иван Ангелов - Сарандето си отбеляза комичен автогол след остро центриране на Георги Йотов.

На 12-и септември Атлетик ще играе със Созопол на неутрален терен, който ще бъде определен допълнително. Победителят от тази среща ще се изправи срещу Левски на 1/16-финалите в основната схема.

Тимът на Свиленград е в тотална криза, това си проличава не само от резултатите, но и от настроенията на публиката. Колко време ще трябва на Янко Вълканов да сглоби печеливша формула от 8-9 стабилни играчи, за да тръгне местния тим нагоре. Тази събота домакински мач няма да има, защото точно се пада по програма да се изправят играчите срещу Атлетик. Следва гостуване в Карнобат, където точката е постижима при мобилизация.

При бюджет от близо 100 000 лева за целия клуб, това вече прилива чашата на търпение към новосъздадения тим, допълнен с играчи от други отбори.