Статистиката се оказа съдба, Карнобат победи с 2:0 в последните 5 минути

15.09.2018

ФК "Свиленград 1921" не успя да наруши традицията и да пребори статистиката. Тимът на южния град гостуваха в този VI кръг в Карнобат. Теренът не е подходящ и за най-ниското ниво на холандското и белгийското първенство - 7 лига, където се състезават играчи във възрастовия диапазон от 37-43 години. Всеки гостуващ отбор се учудва, че в община, където се работи по европейски проекти липса тотално обновяване на главния терен и самото съоръжение.

Статистиката преди двубоя бе в тотална щета на "зелено-черните". Във всеки двубой "червено-черните" са вкарвали между 2 или 3 гола във вратата на "южняците".

Двубоят започна с пределна мобилизация на играчите на Свиленград. Христо Зотев сподели, че отново ще се опита да вкара гол, тъй като само той засега е отбелязвал от старта на първенството.

През първата част резултата остана 0:0. През второто полувреме всичко показваше, че поделянето на 1 точка е справедлив изход от двубоя, но в 87-ата минута се стигна до нелеп автогол за 1:0. В допълнителното време се стигна до нарушение, което бе доста спорно и съдията отсъди дузпа в 94-ата минута, която бе реализирана за крайното 2:0.

Потърсен за коментар бе Георги Каменов - Устрема:

- Нормално е, всички са нови, има нужда от време за победна линия, но не мога да прогнозирам кога това ще се случи. В момента съм част от тима на Арда и нямам обстоен поглед върху нещата, обясни Каменов.

Ето и останалите резултати от този 6-ти кръг.

15 септември 2018, събота, 17:00 ч:
Миньор (Раднево) - Сокол (Марково)                        3:0
Атлетик (Куклен) - Черноморец 1919 (Бургас)               2:0
Димитровград 1947 (Димитровград) - Левски (Карлово)       3:0
Гигант (Съединение) - Борислав 2009 (Първомай)            2:1
Марица 1921 (Пловдив) - Садово (Садово)                   2:0 (2:0)
Загорец (Нова Загора) - Асеновец 2005 (Асеновград)        6:1
15 септември 2018, събота, 18:00 ч: