Победата дойде логично и естествено, няма място за отстъпление (АНАЛИЗ И СТАТИСТИКА)

03.11.2018

Август месец е ваканция за всеки един европеец, но не и за футболистите от всички първенства и държави. Още тогава, след като бе изтеглена програмата бе ясно едно, ФК Свиленград 1921 няма да бъде нито в ТОП 5 нито с потенциал за отиване в А Окръжна група - Хасково.

Причините за този извод бяха няколко:

1. Първо, има слаби и не толкова можещи тимове, които освен с нисък бюджет, са и със малки възможности да останат във В ЮИ група;

2. Тимът имаше инерция от миналия сезон, беше в серия от победи над силни състави;

3. Младото звено - Георгакиев, Овчаров плюс Гуджев и Георгиев, притежават качества да обединяват хората около себе си в името на една цел;

ФК "Свиленград 1921" и ФК "Свиленград 1921 - II" направиха скок, който бе невъзможен за визия в средата на август.

Залагането на опит и младост дадоха резултат. Винаги стастистиката е в диапазона - първото полувреме 0-1 гола в тези игрови 45 минути. Головете от 1-2 плюс 3+, падат след 53-ата или 55-ата минути, основно при гостуванията.

Победата над Асеновец бе ясна като бял ден, още преди няколко седмици се анализира това.

През първото полувреме няма гол 0:0. Като пропуск прави Христо Томов. Характерно за жълто-зелените е, че обичат да обръщат резултат при 0:1 на стадион Колодрума. Примери много, както срещу Димитровград преди години, така и срещу Хеброс, Хасково и други гостуващи формации.

Така и става, отново статистиката и логиката натежават. Ферадов прави 0:1, а след това Костадин Добрев - Генерала, прави нужното, което е натрупал с годините, за да раздвижи атаката. Ангелов към Костов и става 1:1. Сега доста от критиците, основно недоволни до припадък и несвяст, ще кажат ами то е късмет. Къде е късмет, като топката е точно насочена и това е резултат от обиграването на играчите като колектив.

Трябва време, победите ще дойдат, така каза Георги Каменов - Устрема през септември, позна, нали?!

Вторият гол е перфектен, а негов автор е Янко Вълканов, точка на спора 2:1.

Общ брой голове в 90-те минути - 3. Победа с 1 гол разлика за ФК Свиленград, тоест X на Хендикап. Традицията е спазена, трите точки са в актива.

Ето и резултатите от този 3 ноември 2018, събота, 14:30 ч / XIII кръг:

Борислав 2009 (Първомай) - Миньор (Раднево)               1:0

Нефтохимик 1962 (Бургас) - Садово (Садово)                3:0

Свиленград 1921 (Свил) - Асеновец 2005 (Асеновград)       2:1

Черноморец 1919 (Бургас) - Загорец (Нова Загора)          0:0

Сокол (Марково) - Хасково 1957 (Хасково)                  2:0

Атлетик (Куклен) - Марица 1921 (Пловдив)                  4:2

Карнобат (Карнобат) - Гигант (Съединение)                 2:1