3:2 срещу розите, вече сме на 12-то място, "Глей как се прай"

11.11.2018

Първата победа като гост във В Югоизточна група е факт. Трите точки са срещу тим, който през годините е нанасял тежки удари по не един тим от Южна България.

Точно преди година, на 04.11 в Свиленград, розите удариха с 3:2 формацията на домакините. Тогава голмайсторите бяха:

за 0:1 Владислав Калайджиев в 14-ата минута, след това последва изравняване за 1:1 на Христо Николов. Но през втората част се стигна отново до гол 1:2 и негов автор бе Атанас Апостолов в 70-ата минута. Най-опитният в тима Анастас Попов изравни 2 минути по-късно, но  Ивелин Илиев три минути преди последния съдийски сигнал уби надеждите ни поне за точка и оформи крайното 2:3.

Сега Фортуна върна всичко, та даже и с лихвите:

Григор Георгиев поведе след отбита в гредата топка за 0:1. Само минути по-късно червените изравниха, но пък Караманов даде нов устрем в сърцата на гостите за 1:2.

Пламен Иванов в червено изравни отново 2:2. Наставникът Костадин Добрев нави всички да започнат масирани атаки към вратата на домакините и така се стигна до 2:3 след една ниска топка, която Ивелин Костов превърна в попадение.

Така се оказва, че спадовете от септември и октомври са вече спомен. Няма базов анализ, който да докаже, че този състав е за по-ниската Зонална група - Хасково.

В самия тим на ФК Розова долина кипят старсти. Кметът и съветниците от общината настояват за промени, защото искат нов облик на този отбор и всички по-млади формации от деца и юноши.

Причината е слабото представяне срещу по-ниско класирани отбори в таблицата. Загубата от Свиленград ускори тези процеси, отбелязват местните медии от града на розите.

Тимът вече вкарва и реализира от 5-6 голови положение 2 или 3, което е факт при новия старши треньор.

На ред идват новаците от ФК Садово. Три точки, а прогнозираното 9-то или 10-то място не е мираж, защото самият

Криско бе изпял: Глей как се прай!

Като цяло лидерите в Югоизточната Трета лига не допуснаха грешни стъпки в мачовете си от 14-ия кръг на шампионата. Водачът Нефтохимик стигна до трудна победа при визитата си на Борислав в Първомай - 2:1. Созопол стигна до успех с 1:0 над коравия тим на Миньор (Раднево) и запазва разстояние от две точки от лидера. Марица нямаше проблеми с Карнобат и победи с 3:0 и е на три от “шейховете”. Четвъртият претендент за връщане в професионалния футбол Загорец пък се справи с 2:1 над Сокол (Марково) и е на четири точки и мач по-малко от Нефтохимик.