Нелепа загуба от Карнобат с 0-4

30.03.2019

Тимът на ФК "Свиленград 1921" допусна загуба с 0-4 на стадион Колодрума пред близо 100 зрители, които решиха да изгледат този 23 кръг от първенството на "В" Югоизточна футболна група.

Още в началните минути играчите в червено-черно контролираха играта, задържаха повече топката и не допуснаха сериозни проблеми пред своята врата. Така след една ситуация, крилото Димитров проби от дясно и направи 0-1. След това играчите на домакините, водени от Иван Ангелов - Сарандето, натиснаха своите съперници, но до попадение не си стигна. Така при няколко атаки се откри възможност за гол на гостите от ФК Карнобат.

През втората половина на първата част и второто полувреме резултата стана 0-4, като третия гол бе истинско копие на този на Тодор Неделев срещу "Локомотив" Пд на последното дерби от 2018 година. Топката направи парабола и влезе в мрежата на Милен Вангелов.

В останалите срещи Сокол Марково трудно сломи "Миньор" Раднево с 3-2, а Хасково изненада Розова долина в Казанлък с 2-1. Асеновец се срути срещу "Загорец" НЗ с 0-5, а "Борислав" загуби с минималното 0-1 от Гигант като домакин.

В следващия кръг е и дербито на областта, където "Димитровград 1947" ще се изправи срещу ФК "Свиленград 1921" на 6-ти април от 17:00 часа. "Синьо-жълтите" гостуват утре на "Левски" в град Карлово. Само загуби устройва играчите на Иван Ангелов - Сарандето.