Заковани на 16-то място, Гигант ни отне точката

14.04.2019

Тимът на "Гигант" успя с мъка да измъкне победата над гостите от Свиленград в съботния ден. Двубоят започна в 17 часа на стадиона в града, който е близо до Пловдив.

Минималната победа с 1-0 остави южняците на 16-то място в таблицата с актив от 21 точки. Играта на гостите обаче бе стегната и можеха да си вземат поне точка от този двубой.

По същото време Димитровград 1947 победи с 1-0 Сокол от Марково, което го отдалечи на 6 точки повече от регионалния съперник ФК Свиленград 1921. В самата група Созопол и Нефтохимик водят люта битка за първото място, което ще гарантира на един от двата тима влизане в Б група. Двата морски съперника са с актив от 63 точки, като "шейховете" са с мач по-малко от "небесносините".

В събота от 17:00 ч. (20/04) на стадион "Колодрума" акостира "Марица" (Пловдив).

В атака тима на Свиленград 1921 реализира до този момент 19 попадения, което е под 1 гол на мач. Статистиката също така показва ясно, че за 26 двубоя във вратата на зелено-черните са влезли 47 попадения, което прави почти 2 гола в рамките на 90 минути.

На 25-ти април в Хасково е второто регионално дерби между домакините и гостите от Свиленград. Двубоят е в четвъртък от 17:00 часа.