Свиленград трудно победи Харманли

06.10.2012

Свиленград трудно победи отбора на Хеброс-Харманли с минималното 1:0 дело на Светослав Татьозов.

Мачът на градския стадион в Харманли започна с натиск на свиленградчани. Домакините не можеха да преминат центъра. В 18-тата минута Светослав Татьозов получи топката от Николай Колев и сам срещу вратарят на гостите успя елегантно да го прехвърли и откри резултата в полза на Свиленград 0:1.След това попадение нещата на терена се поуспокоиха. Играта се водеше в средата а терена. Опасни положения пред двете врати не се създадоха до 44-тата мниута, когато Аян Садъков с невероятен удар от границата на наказателното поле изпусна да удвои резултата. Първото полувреме завърши с гол аванс за Свиленград. Второто полувремезапочна спокойно и за двата отбора, но в 55-тата минута невероятно извеждащо подаване на Светослав Татьозов към Колев, който пропусна да удвои резултата. В последните 20-тина минути от мача домакините се активизиеаха и тръганаха да търсят изравнително попадение. До края на срещата такова не падна и Свиленград трудно спечели трите точки.

Следващият мач Свиленград приемат на стадион"Колодрума" отборът на Асеновец.