Дерби мачът между Свиленград и Хасково завърши с нулево равенство

28.10.2012

ПредишнаСледваща

Дербито от дванадесети кръг на югоизточната"В"група между отборите на Свиленград1921 и Хасково завърши с нулево равенство. На градския стадион"Колодрума" се изсипа проливен дъжд, който затрудни играта и на двата отбора. Гостите от Хасково играха доста грубо и си изпросиха седем жълти и един червен картон.

Срещата между двата съперника започна много равностойно. До 23-та минута не се случи нищо интересно и пред двете врати. В 24-та минута Таско Попов след пряксвободен удар затрудни вратаря на гостите, но Данчев успя да предотврати голът. След шест минути и Батинов пропусна от идентична ситуация. След пропуските на "южняците" поседваха няколко опасни положения от гостите, но без резултат. Първата част завърши така. Малко след започването на второто полувреме(53-та минута), футболист на Хасково бе изгонен след втори жълт и червен картон, поради грубо нарушения срещу Таско Попов. В 60-та минута Любомир Цеков имаше невероятна възможност да открие резултата в полза на свиленградчани, но след центриране от ляво, той не успя с глава да нацели рамките на вратата. До 80-та минута на мача, гостите от Хасково, с човек по-малко притиснаха Свиленград, но не успяха да отбелжат попадение. В последните 10 минути от мача теренът бе доста наводнене от изсипващият се поройа, футболистите се хлъзгаха и нямаше възможност да стане добра атака. Така крайният резултат е 0:0. Другият кръг на 3 ноември в събота, Свиленград гостува на Спартак в Пловдив.

Треньорът Стоян Димитров за мача: Благодаря на гражданите, които дойдоха да ни подкрепят в този мач. Имахме нужда от тази подкрепа! Играхме срещу силен противник, новак в групата през този сезон, но са амбицирани за "Б" група. Момчетата на Свиленград направиха всичко възможно за да победим, но имахме проблем отново в завършващия удар. Всички много съжаляваме за изпуснатите 3 точки. Радвам ме факта, че не отстъпваме на никой от водачите в групата.