Свиленград взе 3-те точки на негостоприемния стадион в Асеновград

24.04.2013

Футболният отбор на "Свиленград1921" взе трите точки в межднния кръг на Югоизточната"В" група като гост на "Асеновец".На негостоприемния стадион в Асеновград, "южняците" показаха класата си над местния отбор и го победиха с минималното 0:1. Нашите момчет започнаха срещата много силно още от самото начало. В 3-та минута, Лъчо Михайлов нацели гредата на домакините след прекрасно центриране от ъглов удар. Свиленградчани продължиха да търсят попадението. Създадоха се още няколко опасни положения пред тях. В 20-та минута, след като невероятно премина през половината отбор на Асеновец, Лъчо Михайлов остана очи в очи с вратаря на домакините и елегантно мушна коженото кълбо в мрежата за 0:1. До края на полувремето асеновградчани се изнервиха и започнаха да търсят изравнителното попадения, но защитата на "южняците" бе непоклатима и не допусна сериозни опасности да се развият пред Грабчев. Резултатът остана непроменен до края на първата част. През второто полувреме домакините демонстрираха много твърда и груба игра. И двата отбора разчитаха на изсипани топки в наказателните полета. Асеновградчани създадоха единственото си по-сериозно положение пред вратата на Димитър Грабчев, но той успя да предотврати сигурно попадение. Крайният резултат в мача не се промени и свиленградчани добавиха още три точки към своя актив. Агитката на Асеновград нападна нашето ново попълнение Ридван Хаджифейзула при излизането му от стадиона. За щастие всичко се размина. Да припомним, че през първия полусезон "Свиленград 1921" разгроми "Асенове" на стадион"Колодрума" 3:0. Следващият мач, Свиленград приема "Ботев"-Гълъбово на 28 април от 17:00 на градския стадион в Свиленград. Да пожелаем успех на нашите момчета.