Хасково спря победната серия на Свиленград 1921

03.05.2013

Отборът на Хасково спря победната серия на Свиленград 1921, като направиха 2:2 в града на "Богородица". "Южняците" преди този двубой имаха 7 поредни победи.

Сре

ата започна спокойно и за двата отбора. Още в първите минути от срещата си размениха по едно положение, но без успех. Не се забелязваше надмощие на един от двата отбора. Играта бе равностойно. В 8-та минута, Байрев направи страхотен прехвърлящ пас, като изведе Ридван Хаджифейзула сам срещу вратаря на Хасково и заби коженото кълбо във вратата за 0:1. След това попадение, футболистите на Свиленград се поуспокоиха и запознаха да играя по-свободно. Не допускаха играчи на съперниците в собственото си наказателно поле. Създадоха няколко опасни положения и имаха възможност да удвоят аванса си. Моментът за хасковлий дойде в 34-та минута, когато Християн Попов извърши нарушение срещу футболист на домакините и главният съдия отсъди дузпа. На бялата точка застана Юли Шекеров, който заби коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Димитър Грабчев и изравни резултата. В 38-та минута, Християн Попов удари горната греда на Хасково след изпълнение на пряксвободен удар. В последните минути на първото полувреме играта се раздвижи. В 40-та минута футбилист на домакините отправи опасен удар към Грабчев, който премина на милиметри от горната греда и излезе в аут. Футболистите на двата отбора се оттеглиха на 15 минутната почивка при резултат 1:1. Втората част отново започна спокойно. Играта се водеше предимно в централните части на футболното игрище.В 58-та минута, отново Ридван се възползва от непрваилно изчистена топка от защитник на Хасково и я промуши елегантно в десния ъгъл на домакинския страж, като по този начин за втори път в тази среща изведе своя Свиленград напред в резултата за 1:2. След втория допуснат гол в своята врата, хасковлий се мотивираха да изравнят резултата и след 7 минути игра се получи разбъркване пред вратата на Грабчев и по случайност топката се оплете в неговите мрежи за 2:2. В самия край на срещата, футболист на Свиленград бе съборен в наказателното поле, но главният съдия не отсъди 11 метров наказателен удар. Срещата завърши с краен резултат 2:2, като двата отбора си разделиха по една точка.