"Южняците" унижиха Спартак Пловдив

08.05.2013

Футболистите на Стоян Димитров унижиха гостите от Спартак Пловдив, като ги разгромиха с 5:1 на стадион "Колодрума". Срещата бе изтеглена в днешния ден, заради изборите.

"Южняците" зпочнаха срещата много активно, а резултата не закъсня и още в 4-та минута Ридван изведе домакините напред в резултата. Нашето момче премина през зщитата на пловдивчани и с невероятен шут заби коженото кълбо в десния ъгъл на Спартак за 1:0. След това попадение играта се поуспокои. Двата отбора разиграваха топката в ценралните части на футболното игрище. Не след дълго, в 15-та минута дойде и отговорът на гостите от Пловдив. Стана някакво разбъркване на границата на наказателното поле на Димитър Грабчев и случайно топката попадна в мрежите зад нашия страж, а резултата бе изравнен 1:1. Нашите момчета се стегнаха след полученото попадение, което явно не са очаквали и заиграха по-сериозно. В 23-та минута бе отсъдена дузпа за свиленградчани от главния съдия. Зад топката застана Таско Попов, които хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл на пловдивчани изведе "южняците" напред в резултата за 2:1. До края на първото полувреме не се случи нищо по-интересно, а резултата остана непроменен. Второто полувреме своленградчани направиха невероятно шоу за публиката, като вкараха цели три попадения. В 55-та минута от срещата, Християн Попов с уникален удар от над 35 метра изненада вратаря на гостите за да направи резултата 3:1 в наша полза. в 71-та минута от мача, Байрев вкара четвъртото попадение за свилеградчани и направи резултата 4:1. След това попадение, нашите момчета продължиха да притискат своите съперници в собствената им половина. В самия край на двубоя, капитанът Иван Ангелов получи страхотен пас от Ридван Хаджифейзула, като на празна врата му остана най-лесната задача просто да бутне коженото кълбо в мрежите за 5:1, а това се случи в 88-та минута.