"Митничарите" изненадващо загубиха в Брестник

16.05.2013

"Митничарите" изненадващо загубиха като гости в Брестник от местния отбор с 2:1. Попадение за нашите момчета бе отбелязано от Ридван Хаджифейзула, които почти във всеки мач успява да се разпише.

Мачът започна спокойно и за двата отбора. В първите 15 минути от срещата не се случи нищо интересно пред двете врати. След това футболистите на Стоян Димитров се постегнаха и започнаха да притискат съперника си. В 20-ти минута след центрирана топка в наказателното поле на домакините от Брестник, Петьо Димитров свали топката перфектно в краката на Ридван Хаджифейзула, който я намери по страхотен начин и с помощта на страничния стълб на вратата топката влезна в мрежите за 0:1 в полза на "Южняците". След това попадение нашите момчета бяха по-активния от двата отбора на игралното поле. До края на първото полувреме те създадоха още няколко опасни положения, но те не се увенчаха с успех. Двата отбора се оттеглиха на 15-сет минутната почивка с гол актив в сметката на "Свиленград 1921". Второто полувреме "Митничарите" излезнаха коренно променени. Може би подценили противника, на който вече водят в резултата с 0:1, те започнаха доста отпуснато. Домакините от Брестник създадоха няколко опасни положения. В 59-та минута, Добри Орловски отправи доста опасен удар към нашата врата след изпълнение на пряксвободен удар, но Димитър Грабчев си беше на мястото и успя да предотврати сигурен гол. Въпреки отпусната игра на свиленградани, те владееха повече топката, но не успяваха да се задържат повече в противниковата половина. Пълен обрат настъпи само за 10 минути, когато футболистите на Брестник в 79-та и 89-та минута вкараха два гола и по този начин Свиленград 1921 загуби в последните минути от срещата с резултат 2:1. В неделя предстои много важен мач срещу Несебър. Срещата ще се играе на стадион"Колодрума" от 18:00 часа.

Приканваме всички привърженици на отбора да дойдат и да подрепят момчетат, защото те имат нужда от това!