Свиленград 1921 мачка наред, подчинен бе Димитровград

25.08.2013

Свиленград 1921 посрещна Димитровград в мач от 3-тия кръг на Югоизточна "В" група. Срещата започна равностойно, като предимно играта се водеше в центъра на терена, без опасности пред двамата вратари. В 25-та минута Кирил Георгиев бе изведен в наказателното поле на Димитровград, но вратаря на гостите стигна пръв до топката. Малко след това вратата на гостуващия отбор отново беше застрашена, след като Пейо Батинов със силен удар от около 25 метра прати топката на сантиметри от десния страничен стълб на вратата. Първото полувреме приключи при резултат 0:0. Втората част започна динамично, и головете буквално падаха един след друг. В 55-та минута след подаване на Иван Ангелов в наказателното поле към Любомир Александров, който без да се колебае откри резултата в полза на "митничарите". Само 3 минути по-късно, след многоходова атака преминала през Емилиян Зотев, Иван Ангелов, и Петьо Димитров, топката бе насочена към Кирил Георгиев, а той от много трудна позиция отправи удар, коженото кълбо срещна гредата на Димитровград, след което се възползва Емилиян Зотев, и със силен удар от точката за изпълнение на дузпа направи резултата 2:0 за Свиленград 1921. Жълто-зелените не спряха да атакуват, и резултата отново не закъсня. В 68-ма минута след центриране на Петьо Димитров, топката стигна до Любомир Александров, той с много прецизен удар вкара втория си гол в мача, а резултата стана класически в полза на "митничарите". Гостите от Димитровград играха на контраатаки, на няколко пъти бе застрашена вратата на Свиленград 1921, но вратаря от местната школа Милен Вангелов спаси всички по-сериозни удари и запази вратата си суха. В 80-та минута Иван Ангелов бе изведен на чиста позиция, но вратаря на Димитровград направи грубо нарушение срещу отзовалият се срещу него футболист на Свиленград 1921, и получи директен червен картон. В края на срещата падна нов гол, отново във вратата на гостуващия отбор. След добрата си игра през целия мач, Петьо Димитров записа името си сред голмайсторите, след мощен удар от 25 метра оформи крайния резултат 4:0. Свиленград 1921 е едноличен лидер в Югоизточна "В" група с 3 победи от 3 мача. В следващия кръг "митничарите" гостуват на Верея Стара Загора, срещата е на 31-ви август от 17:00ч.